Skąd bierze się owłosienie na ciele i jak pozbyć się go na stałe?

Skąd bierze się owłosienie na ciele i jak pozbyć się go na stałe?
Drukuj Skomentuj

Włosy występujące na ciele mogą być sporym utrapieniem. Mimo tego, że każdy posiada większe lub mniejsze owłosienie, to obecny kanon piękna popularyzuje kobiety całkowicie gładkie – bez zbędnych włosków. Ma to miejsce również w przypadku mężczyzn, którzy coraz częściej decydują się na depilację całego ciała. Skąd się bierze owłosienie na ciele? Czy można się go pozbyć na stałe?

 

ROLA WŁOSÓW

Owłosienie występuje u każdego człowieka i jest tak samo rozłożone na ciele. Przy tym różni się gęstością, kolorem oraz występowaniem. Wpływ na to ma zawartość testosteronu w organizmie. Włosy nie pełnią wyłącznie roli estetycznej. Przez kobiety najbardziej pożądane są te występujące na głowie, rzęsy i brwi. Reszta właściwie mogłaby nie istnieć. Jednak owłosienie w poszczególnych miejscach odgrywa ważne role. Brwi blokują dostęp potu do oczu, natomiast rzęsy chronią je przed brudem i kurzem. Włosy na głowie pozwalają utrzymać w organizmie odpowiednią ilość ciepła, a latem chronią głowę przed przegrzaniem. Zwykle niechciane owłosienie również odgrywa pewne role. Włosy pod pachami pozwalają emitować, a zarazem wzmacniać zapachy, które informują o różnych stanach człowieka. Owłosienie łonowe informuje o fizycznej zdolności do rozmnażania oraz chroni narządy płciowe – przed zanieczyszczeniami i bakteriami.

JAK SIĘ POZBYĆ OWŁOSIENIA?

Najlepszym sposobem na pozbycie się niechcianego owłosienia jest depilacja laserowa. Zabieg ten pozwala usunąć wszystkie włoski z praktycznie każdego miejsca na ciele. Co więcej, owłosienie po depilacji laserowej nie wzrasta ponownie. Wykorzystywanie nowoczesnych sprzętów sprawia, że możliwe jest usunięcie 30% włosków już po pierwszym zabiegu.

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!