Kobiece tematy - depilacja laserowa, a okres

Kobiece tematy - depilacja laserowa, a okres
galeria zdjęć (3) Drukuj Skomentuj

Depilacja laserem bikini to jedna z najczęściej wybieranych partii ciała przez kobiety. Nic dziwnego, ponieważ ta okolica na co dzień jest trudna w pielęgnacji. Wrastanie włosów, podrażnienia po goleniu, szybki wzrost włosa. Uczucie szorstkości skóry nawet bezpośrednio po ogoleniu maszynką. Dla wielu problematyczne jest też samo usuwanie włosów z tych okolic. Niestety golenie może zakończyć się bolesnym zacięciem.

Na szczęście skutecznym rozwiązaniem tych kłopotów jest depilacja laserowa. To szybki zabieg, który już po jednej wizycie daje widoczne rezultaty. Gładka skóra w strefie bikini sprawia, że na twarzach wielu kobiet pojawia się w końcu uśmiech.

Mamy wybór!

Jednym z pytań kobiet decydujących się na depilację bikini jest: co z okresem, który wypadnie mi podczas zabiegu? Ten temat budzi wiele kontrowersji. Dla jednych okres to normalna część życia. Dobrze go znoszą i nie widzą przeciwwskazań do zabiegu. Dla innych to temat tabu. Czas, gdzie ogólne samopoczucie spada do zera. Nie wyobrażają sobie wykonywać zabiegu podczas miesiączki.

Pamiętajmy, że jesteśmy różne. To my mamy czuć się dobrze ze sobą podczas tych dni. Mamy prawo samodzielnie zadecydować, czy wykonać zabieg, czy nie. Mamy wybór. Decyzja o wykonaniu zabiegu jest indywidualna.

Większa wrażliwość skóry

W pierwszych dniach cyklu gospodarka hormonalna nieco się zmienia. Spada poziom hormonów płciowych- estrogenów. Wtedy to nasza skóra staje się bardziej wrażliwa. Tolerancja na różne bodźce, w tym podgrzewanie laserem, jest zachwiana. Może się też zdarzyć, że po zabiegu zauważymy większe podrażnienie, czy zaczerwienienie skóry.

Depilacja laserowa ciała podczas okresu

Zdecydowałam się na zabiegi depilacji laserowej nóg. Mam zaplanowaną wizytę. Zależy mi na efektach. Zatem na regularnym wykonywaniu zabiegów depilacji laserowej. Zaglądam w kalendarz. O nie! W dniu zabiegu wypada mi okres! Co robić?

Spokojnie. Miesiączka NIE stanowi przeciwskazania do zabiegu depilacji laserowej.

Musimy jednak być przygotowane na możliwe większe odczucia zabiegowe. Tak to już jest, że w te dni jesteśmy bardziej wrażliwe. Mówimy tu nie tylko o pojawiającym się bólu podbrzusza, ogólnym osłabieniu, ale też dyskomforcie psychicznym. Zmniejszonym samopoczuciu i uczuciu rozdrażnienia. Dlatego jeśli obserwujemy swój organizm, znamy go. Wiemy, że podczas tych dni czujemy się nie najlepiej. Wtedy zawsze można przełożyć wizytę o kilka dni. Zalecane odstępy między zabiegami są umowne. Nie musimy ich przestrzegać co do jednego dnia. Dopuszczamy przesunięcie wizyty o krótki czas- kilka dni.

Miesiączka, a strefa bikini

Inaczej wygląda kwestia depilacji laserowej okolic intymnych. Strefa bikini to jedna z wrażliwszych okolic. Jeśli wiemy, że źle się czujemy w trakcie okresu, to warto pomyśleć o przesunięciu wizyty. Szczególnie, gdy wypadają nam pierwsze dni miesiączki. Krwawienie na początku cyklu jest często najbardziej intensywne.

Sama znasz się najlepiej i wiesz, czy przechodzisz miesiączkę łagodnie, czy intensywnie. Podczas zabiegu w te dni może okazać się, że nawet najlepszy laser, wyposażany w nowoczesny system chłodzenia, nie zminimalizuje odczuć dyskomfortu.

Tak naprawdę nie ma reguły. Jesteśmy inne. Każda czuje co innego. Jeżeli jednak należysz do grona kobiet, które przechodzą miesiączkę dość lekko, nie obawiaj się planować zabiegu w tym terminie.

Przygotowanie do zabiegu podczas miesiączki

Jeśli decydujemy się wykonać zabieg podczas okresu, zwracamy uwagę na odpowiednie przygotowanie. Oczywiście pamiętamy o ogoleniu włosów przed wizytą. Najlepiej na 24 godziny. Pamiętamy również o odpowiedniej higienie intymnej. Tampon lub kubeczek menstruacyjny sprawdza się najlepiej. Pamiętamy też o odświeżeniu się tuż przed zabiegiem w łazience. Dzięki temu będziesz czuć się w pełni komfortowo.

W gabinecie rozbieramy się od pasa w dół. Zakładamy jednorazowe stringi. Czasem w przypadku depilacji bikini głębokiego bielizna nie jest potrzebna. Możesz sama zdecydować o jej założeniu, dla większego komfortu. Sam zabieg na bikini w zależność od użytego urządzenia trwa krótko od 15 do 30 minut.

Idealny czas na depilację

Według specjalistów pomimo tego, że miesiączka nie stanowi przeciwwskazania, to nie jest też idealnym czasem na depilację. Idealny czas na zabiegi z zakresu laseroterapii przypada mniej więcej połowie cyklu. Wtedy to nasza skóra ma większe zdolności regeneracji. Odczucia zabiegowe będą zmniejszone. Skóra lepiej zniesie cały zabieg. Zatem jeśli znasz swój orgiazm, masz regularne miesiączki, to możesz zaplanować swój zabieg właśnie na ten czas.

Podsumowując, zabiegi depilacji laserowej są możliwe do wykonania podczas miesiączki. Decyzja odnośnie tego czy zdecydujemy się na zabieg w te dni, jest indywidualna. Same oceniamy jak czujemy się fizycznie i psychicznie podczas okresu. Planujemy ten czas w swoim kalendarzu i dopasowujemy odpowiednie terminy wizyty.

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!