Ile zabiegów depilacji laserem potrzebuję?

Ile zabiegów depilacji laserem potrzebuję?
galeria zdjęć (3) Drukuj Skomentuj

Depilacja laserowa to zabieg wykorzystujący skoncentrowaną wiązkę światła (laser) do usunięcia zbędnego owłosienia. Efekty zabiegu są różne. Możliwe jest usunięcie nawet do 90% włosów. Długość utrzymywania się rezultatów jest zróżnicowana.

ILE ZABIEGÓW POTRZEBUJĘ?

Tak naprawdę nie ma konkretnej odpowiedzi na to pytanie. Przyjmuje się, że typowy pacjent potrzebuje wykonać około 6-8 zabiegów. Jednak ta liczba może być też większa. Każda osoba będzie wymagać indywidualnego podejścia, aby uzyskać pożądany efekt.

CZYNNIKI DECYDUJĄCE O LICZBIE ZABIEGÓW

Czynniki, które decydują o liczbie to m.in. płeć, karnacja, kolor włosa, okolica ciała, gospodarka hormonalna, genetyka. Nie możemy się nastawiać, że 6 zabiegów na pewno nam wystarczy. Może się okazać, że hormony napędzające wzrost włosów spowodują, że będziemy potrzebowali 10 lub 12 zabiegów. Liczba potrzebnych zabiegów jest indywidualna.

ZMIANY HORMONALNE, A LICZBA ZABIEGÓW

Dodatkowo nasze ciało jest złożonym organizmem i ciągle się zmienia. Możemy doświadczyć zmian hormonalnych, które spowodują przyspieszony wzrost włosów. Stąd też możemy potrzebować dalszych zabiegów. Pacjenci mogą doświadczyć ponownego wzrostu po około roku, inni po 3 latach. Zabieg przypominający wykonujemy wtedy, gdy zaobserwowaliśmy odrost włosów. W przeciwnym razie zabieg przypominający nie jest konieczny.

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!