Dlaczego warto inwestować w siebie - korzyści depilacji laserowej

Dlaczego warto inwestować w siebie - korzyści depilacji laserowej
galeria zdjęć (4) Drukuj Skomentuj

Codzienna depilacja ciała to temat, o którym wolisz zapomnieć? Chcesz pozbyć się włosów raz na zawsze? Poznaj zatem 9 korzyści długotrwałej depilacji laserem medycznym.

Wygoda i większy komfort codziennego życia

Planujesz złożyć nową sukienkę zakupioną na ważne spotkanie biznesowe. Stwierdziłaś, że wstaniesz wcześnie rano i ogolisz nogi na gładko. Niestety budzik nie zadzwonił. Znasz to? Biegniesz do łazienki i na szybko próbujesz ogolić nogi. Nie masz nawet czasu na użycie pianki. Działasz bez poślizgu, na sucho. Jak się kończy ta przygoda? Dobrze wiesz. Podrażnieniem. Pieczeniem i kilkoma plastrami zaklejonymi przy kostce. Ostatecznie musisz założyć spodnie. Depilacja laserowa pozwala nam zaoszczędzić tego stresu i niepotrzebnych nerwów. Dzięki serii zabiegów możesz czuć się komfortowo w każdej sytuacji.

Ulga dla mężczyzn

Usunięcie nadmiernego owłosienia to także dla mężczyzn wielka ulga. Problemy z mocnymi włosami na plecach, karku, brzuchu przysparzają Panom wielu problemów. Po pierwsze, gdy włosów jest więcej np. na plecach mocniej się pocimy. Nawet najpiękniejsza koszula nie wygląda dobrze z wielką plamą na plecach. Dlatego ze względów estetycznych decydują na depilację karku i pleców.

Wrastające włosy- koniec z nimi!

Wrastające włosy na nogach, ramionach, brodzie, w okolicy bikini nie jednej osobie przysporzyły wielu problemów. Po pierwsze: auć! To boli! Czasem też swędzi. To sprawia, że drapiemy skórę. Co może doprowadzić do nadkażenia.  Co gorsza, czasem w miejscu, gdzie długo wrasta nam włos, może powstać bolesny ropień. Znamy przypadki, które kończyły się interwencją chirurgiczną, z pozostawieniem blizny. Depilacja laserowa poprzez trwałe usunięcie włosa likwiduje problem wrastania włosów.

Pozytywny skutek uboczny

Jeśli już zagoimy skórę, która zmagała się z wrastającymi włosami to nie koniec problemów. Wrastające włosy pozostawiają po sobie ślady. Pozapalne przebarwiania skóry, które nieestetycznie wyglądają. Niby wrastający włosek, a wstydzimy się założyć sukienkę, czy latem odsłonić okolice bikini. Jedynym skutecznym rozwiązaniem jest depilacja laserowa. Wielu lekarzy- dermatologów- odsyła swoich  pacjentów właśnie na ten zabieg. Wiedzą, że przyniesie on ulgę w codziennym cierpieniu. Ponadto depilacja może nam pomóc delikatnie rozjaśnić ślady po stanie zapalnym mieszka włosowego. Nowoczesne lasery aleksandrytowe oprócz funkcji usuwania owłosienia pomogą w usuwaniu brązowych śladów po wrastaniu włosów.

Zyskujemy cenny czas

Spójrzmy na statystki. Załóżmy, że codzienne golenie maszynką nóg zajmuje około 10 minut. Tygodniowo daje nam to ok. 70 minut, średnio miesięcznie ponad 4 godziny. Rocznie ok. 48 godzin, czyli 2 dni. Zatem decydując się na depilacje laserem zyskujemy ok. 2 dni cennego czasu rocznie! Możemy, chociażby poświęcić go na naukę nowych umiejętności,  zabawę z dzieckiem, czy krótki urlop.

Oszczędzamy pieniądze

Zabiegi depilacji początkowo wydają się być kosztowne. Jednak jak się okazuje pieniądze, które mielibyśmy wydać w ciągu życia na kremy do depilacji, wosk, pianki w efekcie będą większe niż depilacja laserowa. Statystyki mówią o tym, że kobiety w ciągu swojego życia wydają na maszynki około 10 tysięcy. Jeśli to Was nie przekonuje, to zawsze możemy użyć innego przelicznika. To znaczy, zastanówmy się ile miesięcznie wydajmy np. na manicure? Około 100 zł, czyli średnio tyle samo ile wynosi nas 1 zabieg depilacji z pakietu.

Włosy wolniej rosną

Już od pierwszego zabiegu depilacji laserowej obserwujemy spowolniony wzrost włosów. Włosy wolniej rosnąc, przestają nas denerwować. Uczucie szorstkich nóg, drapania szybko odchodzi w niepamięć. Zyskujemy przyjemny efekt gładkiej skóry, który doceni każdy partner.

Zwiększamy pewność siebie

Dla wielu osób nadmiar owłosienia to kompleks. Szczególnie dla kobiet borykających się z owłosieniem typu męskiego- na brodzie, czy górnej wardze. Pozbycie się włosów z pewnością zwiększy poczucie kobiecości i pewności siebie.

Bezbolesne usuwanie włosów

Pamiętasz to uczucie gorącego wosku na swojej skórze? Szybkie szarpnięcie i... Już po wszystkim. Zlana potem czekasz na kolejny krok kosmetyczki. Na samą myśl robi się gorąco. Depilacja laserowa pozwala zaoszczędzić sobie negatywnych przeżyć związanych z wyrywaniem włosów. Ponadto odbywa się niemalże bezboleśnie. Lasery zostały wyposażone w specjalne systemy chłodzenia. Zimna głowica, chodząc, znieczula obszar zabiegowy. To sprawia, że zabieg odbywa się sprawnie i komfortowo.

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!