Antydepresanty, a depilacja laserowa

Antydepresanty, a depilacja laserowa
galeria zdjęć (4) Drukuj Skomentuj

Depresja to choroba, która dotyka coraz większej liczby osób. Pacjenci szukają pomocy nie tylko u lekarzy, ale często też na własną rękę próbują walczyć ze stresem stosując różne zioła o działaniu uspokajającym. Trzeba jednak wiedzieć, że antydepresanty, które pomagają w leczeniu depresji mogą wejść w interakcję ze światłem słonecznym, czy laserowym. To ważne szczególnie dla osób planujących sesje depilacji laserowej. Leki psychotropowe stanowią zatem względne przeciwskazanie do depilacji laserem. Co to oznacza?

ANTYDEPRESANTY ZWIĘKSZAJĄCE WRAŻLIWOŚĆ NA ŚWIATŁO

Antydepresanty zawierają pewne związki chemiczne. Te związki w kontakcie z silną wiązką światła lasera mogą dać trudne do przewidzenia reakcje na skórze. Nazywamy je światłouczulającymi. Są to substancje, które powodują zwiększoną wrażliwość na światło. W efekcie może to dać na skórze odczyn fototoksyczny. Od wysypki, pokrzywki do silnych reakcji np. poparzeń skóry. Do tej grupy leków możemy zaliczamy trójcykliczne leki przeciwdepresyjne (np. imipramina, amitryptylina).

USPOKAJAJĄCE HERBATKI ZIOŁOWE

Warto tu dodać, że nie tylko leki przepisane przez lekarza na receptę mogą być niebezpieczne. Także różne ziołowe preparaty stasowane na własną rękę mogą nas fotouczulić. Mówimy tu na przykład o zielu dziurawca zwyczajnego.

KONSULTACJA PRZED ZABIEGIEM LASEREM

Wrażliwość na światło utrzymuje się przez pewien czas po zakończeniu przyjmowania. Dlatego tak ważna jest konsultacja przed zabiegowa. Nasza szczerość pozwoli zapobiec niekorzystnym reakcjom ze strony skóry. Przygotowanie do depilacji laserowej jest bardzo ważne. Musimy być tego świadomi.

W przypadku przyjmowania suplementów, których składu nie jesteśmy pewni, najlepiej skonsultować się ze specjalistą. Można zrobić zdjęcie produktu lub zapamiętać jego nazwę. Doświadczony kosmetolog sprawdzi w bazie leków o potencjalnym działaniu fotouczulającym, czy nie będzie on stanowić przeciwwskazania do zabiegu. Chcąc wykonać depilację laserem, musimy przestrzegać odpowiednich odstępów, pomiędzy przyjęciem ostatniej dawki leku, a zabiegiem. Czasy będą różne w zależności od utrzymywania się substancji w organizmie. Od tygodnia do 3 tygodni. Stosując się do zaleceń specjalisty unikniesz nieprzewidzianych skutków ubocznych.

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!