Dermokonsultacja

 • Wykorzystanie ultradźwięków w kosmetologii

  Wykorzystanie ultradźwięków w kosmetologii

  W nowoczesnych salonach kosmetycznych oprócz kremów przeciwzmarszczkowych, balsamów i maseczek odżywiających skórę, wykonać można bardzo dużo różnych zabiegów. Jedną z nowocześniejszych metod upiększania jest wykorzystanie właściwości ultradźwięków, czyli fal dźwiękowych o wysokiej częstotliwości, których człowiek nie jest w stanie usłyszeć. Czym są ultradźwięki i w jaki sposób wykorzystywane są w kosmetyce?
 • brak_foto

  Mezoterapia mikroigłowa frakcyjna

  Mezoterapia mikroigłowa  to zabieg pozwalający na redukcję przebarwień i wyrównanie kolorytu skóry. Jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów na odzyskanie jędrności i elastyczności. Zabiegi laserowe umożliwiają redukcję blizn, zmarszczek i rozstępów.  Zabieg Mezoterapii Mikroigłowej Frakcyjnej Dr. Pen  pomoże Ci zapobiec starzeniu się cery. Jego stosowanie  nie wymaga użycia skalpela  – dlatego jest najbardziej  efektywną i bezpieczną metodą na zachowanie młodego wyglądu . Mezoterapia frakcyjna to zabieg przeznaczony dla każdego rodzaju skóry. Jest to zabieg znacznie mniej bolesny niż klasyczna mezoterapia igłowa, a jego efekty mogą być widoczne już po jednym dniu.  
 • Blizny po trądziku - jak rozstać się z niechcianą pamiątką?

  Blizny po trądziku - jak rozstać się z niechcianą pamiątką?

  Gładka, nieskazitelna, promienna skóra stanowi marzenie wielu z nas. Niestety narząd ten narażony jest na różnego rodzaju urazy czy zakażenia. Choroby skóry mają odmienne przyczyny i zróżnicowany przebieg. Wśród czynników powodujących trądzik wymienia się uwarunkowania genetyczne, zmiany hormonalne, długotrwały stres, nieodpowiednią dietę. Choroba ta dotyka zarówno osoby będące w okresie dojrzewania, jak i te starsze. W obu przypadkach jej leczenie wymaga pomocy specjalisty, a następnie ścisłego postępowania według jego zaleceń.  Zdarza się, że po przebytym trądziku pozostają nieestetyczne blizny , które bywają trudne do zaakceptowania. W walce o przywrócenie skórze jej naturalnego piękna pomagają specjalistyczne kliniki takie jak nasza – inwestujące w najlepsze rozwiązania, pracujące przy użyciu wysokiej klasy sprzętu, śledzące najnowsze osiągnięcia w dziedzinie kosmetologii profesjonalnej i medycyny estetycznej.
 • brak_foto

  Czy złuszczanie kwasem jest bezpieczne dla skóry?

  Oczyszczanie i złuszczanie kwasem skóry pozwala na usunięcie zanieczyszczeń z naskórka i odetkanie porów. Dzięki temu skóra lepiej wchłania substancje odżywcze i staje się głęboko oczyszczona. Peelingi kwasami pomagają zwalczać zmiany skórne takie jak przebarwienia powstałe w wyniku działania promieni słonecznych oraz trądzik. Peelingi medyczne przy pomocy kwasów zwane są inaczej ablacją lub chemabrazją. Czy złuszczanie kwasem skóry jest bezpieczne? Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu?  
 • brak_foto

  Dłuższa młodość. Jak spowolnić starzenie się skóry?

    Odpowiednia dieta, dobrze dobrane kosmetyki, aktywność fizyczna – to złote rady dla wszystkich, którzy chcą cieszyć się zdrową i odmłodzoną skórą. Procesy starzenia skóry zaczynają się już po dwudziestym roku życia. To proces nieodwracalny, istnieją jednak patenty, aby spowolnić starzenie, oraz zadbać o rozświetloną, młodo wyglądająca,  dobrze odżywioną skórę .