Depilacja laserowa

 • Laser MOTUS - Lublin

  Laser MOTUS - Lublin

  Laser MOTUS AX DEKA  został wyprodukowany przez absolutny numer 1 w Europie – firmę DEKA.
 • Czy depilacja laserowa jest skuteczna?

  Czy depilacja laserowa jest skuteczna?

  Wiele pań pragnie cieszyć się idealnie gładkimi nogami czy okolicami bikini. Problem ten powraca szczególnie w okresie wakacyjnym – latem, kiedy wysokie temperatury zachęcają do odsłaniania ciała i gdy spędzamy więcej czasu nad wodą. Istnieje wiele metod pozwalających na pozbycie się niechcianych włosków: maszynki do golenia, depilator elektryczny, pasta cukrowa, wosk. Jednak podobno tylko jedna, niewymieniona wcześniej, umożliwia ich trwałe usunięcie –  depilacja laserowa, którą uznaję się za jedno z najbardziej rewolucyjnych odkryć ostatnich lat . Jak jest w rzeczywistości? Czy depilacja laserowa naprawdę stanowi najlepszą alternatywę dla klasycznych sposobów pozbywania się zbędnego owłosienia? Odpowiedź znajduje się poniżej.
 • Skąd bierze się owłosienie na ciele i jak pozbyć się go na stałe?

  Skąd bierze się owłosienie na ciele i jak pozbyć się go na stałe?

  Włosy występujące na ciele mogą być sporym utrapieniem. Mimo tego, że każdy posiada większe lub mniejsze owłosienie, to obecny kanon piękna popularyzuje kobiety całkowicie gładkie – bez zbędnych włosków. Ma to miejsce również w przypadku mężczyzn, którzy coraz częściej decydują się na depilację całego ciała. Skąd się bierze owłosienie na ciele? Czy można się go pozbyć na stałe?
 • brak_foto

  Laser frakcyjny Palomar Emerge

  Emerge™  to nieablacyjny laser frakcyjny wyprodukowany przez amerykańską firmę Palomar, światowego lidera najbardziej innowacyjnych technologii laserowych dla medycyny estetycznej. Zabiegi wykonywane nieablacyjnym laserem frakcyjnym, należą do najczęściej wykonywanych procedur laserowych w gabinetach Medycyny i Dermatologii Estetycznej. Słowo „ Frakcyjny ” oznacza, że oddziaływanie wiązki laserowej nie obejmuje całej powierzchni miejsca poddawanego zabiegowi.
 • Depilacja laserowa Soprano Ice Platinum

  Depilacja laserowa Soprano Ice Platinum

  Depilacja laserowa Soprano Ice Platinum™  Laser Soprano Ice Platinum™  jest innowacyjnym urządzeniem do depilacji (wprowadzonym na rynek w 2016 roku), wyprodukowanym przez światowego lidera w produkcji urządzeń laserowych – firmę Alma. To przełomowe rozwiązanie, pozwala na precyzyjne dopasowanie zabiegu do indywidualnych potrzeb pacjenta. W zależności od fototypu skóry oraz typu owłosienia, każdy zabieg jest bezpieczny, w 100 % bezbolesny*, a po wykonaniu serii przynosi długotrwałe efekty. Łączy opatentowane, zaawansowane technologie, które zapewniają pełne bezpieczeństwo zabiegu potwierdzone badaniami klinicznymi. Zapraszamy do zapoznania się z krótkim filmem dotyczącym laseru Soprano Ice Platinum™ opracowanym przez producenta technologii – firmę Alma
 • Kobiece tematy - depilacja laserowa, a okres

  Kobiece tematy - depilacja laserowa, a okres

  Depilacja laserem bikini to jedna z najczęściej wybieranych partii ciała przez kobiety. Nic dziwnego, ponieważ ta okolica na co dzień jest trudna w pielęgnacji. Wrastanie włosów, podrażnienia po goleniu, szybki wzrost włosa. Uczucie szorstkości skóry nawet bezpośrednio po ogoleniu maszynką. Dla wielu problematyczne jest też samo usuwanie włosów z tych okolic. Niestety golenie może zakończyć się bolesnym zacięciem. Na szczęście skutecznym rozwiązaniem tych kłopotów jest depilacja laserowa. To szybki zabieg, który już po jednej wizycie daje widoczne rezultaty. Gładka skóra w strefie bikini sprawia, że na twarzach wielu kobiet pojawia się w końcu uśmiech.
 • Ile zabiegów depilacji laserem potrzebuję?

  Ile zabiegów depilacji laserem potrzebuję?

  Depilacja laserowa to zabieg wykorzystujący skoncentrowaną wiązkę światła (laser) do usunięcia zbędnego owłosienia. Efekty zabiegu są różne. Możliwe jest usunięcie nawet do 90% włosów. Długość utrzymywania się rezultatów jest zróżnicowana.
 • Czy depilacja laserowa jest trwała?

  Czy depilacja laserowa jest trwała?

  Depilacja laserowa wykonana prawidłowo, daje długotrwałe efekty. Zgodnie z definicją FDA trwała redukcja włosów oznacza: „długoterminową ustabilizowaną redukcje włosów wzrastających po zastosowaniu leczenia”. Wiązka światła wysyłana przez laser, zamieniana jest w energię cieplną. Wysoką temperaturę, która to podgrzewając intensywnie włosy doprowadza do ich trwałego uszkodzenia. To oznacza, że laser niszczy struktury włosa odpowiedzialne za ich wzrost. Jeśli energia lasera została dobrana prawidłowo i doszło do uszkodzenia komórek macierzystych włosa, to efekt depilacji laserem jest długotrwały. Dzięki depilacji laserowej zmniejszamy liczbę włosów w danym obszarze i spowalniamy ich wzrost. Włos nie odrasta przez długi czas. Jednak pewne czynniki mogą wpłynąć, że efekty depilacji laserem nie będą na stałe. Trzeba pamięć o pewnych wymaganiach, które decydują o jej skuteczności i długotrwałych efektach.
 • Antydepresanty, a depilacja laserowa

  Antydepresanty, a depilacja laserowa

  Depresja to choroba, która dotyka coraz większej liczby osób. Pacjenci szukają pomocy nie tylko u lekarzy, ale często też na własną rękę próbują walczyć ze stresem stosując różne zioła o działaniu uspokajającym. Trzeba jednak wiedzieć, że antydepresanty, które pomagają w leczeniu depresji mogą wejść w interakcję ze światłem słonecznym, czy laserowym. To ważne szczególnie dla osób planujących sesje depilacji laserowej. Leki psychotropowe stanowią zatem względne przeciwskazanie do depilacji laserem. Co to oznacza?