• Czy plamy starcze to symptom choroby?

  Czy plamy starcze to symptom choroby?

  Plamy starcze, inaczej zwane wątrobowymi lub słonecznymi, w żargonie medycznym są znane jako plamy soczewicowate. Są to kłopotliwe, płaskie zmiany skórne o brązowym lub czarnym zabarwieniu. Przyczyną ich powstawania jest nadmierna ilość komórek, które odpowiadają za wytwarzanie pigmentu w skórze. Przyczynia się do tego długotrwałe narażanie skóry na działanie światła słonecznego oraz pozostałych źródeł promieniowania słonecznego takich jak na przykład lampy w solarium. Do powstawania tego rodzaju zmian może prowadzić także proces starzenia się organizmu człowieka.
 • brak_foto

  Laser frakcyjny Palomar Emerge

  Emerge™  to nieablacyjny laser frakcyjny wyprodukowany przez amerykańską firmę Palomar, światowego lidera najbardziej innowacyjnych technologii laserowych dla medycyny estetycznej. Zabiegi wykonywane nieablacyjnym laserem frakcyjnym, należą do najczęściej wykonywanych procedur laserowych w gabinetach Medycyny i Dermatologii Estetycznej. Słowo „ Frakcyjny ” oznacza, że oddziaływanie wiązki laserowej nie obejmuje całej powierzchni miejsca poddawanego zabiegowi.
 • Depilacja laserowa Soprano Ice Platinum

  Depilacja laserowa Soprano Ice Platinum

  Depilacja laserowa Soprano Ice Platinum™  Laser Soprano Ice Platinum™  jest innowacyjnym urządzeniem do depilacji (wprowadzonym na rynek w 2016 roku), wyprodukowanym przez światowego lidera w produkcji urządzeń laserowych – firmę Alma. To przełomowe rozwiązanie, pozwala na precyzyjne dopasowanie zabiegu do indywidualnych potrzeb pacjenta. W zależności od fototypu skóry oraz typu owłosienia, każdy zabieg jest bezpieczny, w 100 % bezbolesny*, a po wykonaniu serii przynosi długotrwałe efekty. Łączy opatentowane, zaawansowane technologie, które zapewniają pełne bezpieczeństwo zabiegu potwierdzone badaniami klinicznymi. Zapraszamy do zapoznania się z krótkim filmem dotyczącym laseru Soprano Ice Platinum™ opracowanym przez producenta technologii – firmę Alma
 • Kobiece tematy - depilacja laserowa, a okres

  Kobiece tematy - depilacja laserowa, a okres

  Depilacja laserem bikini to jedna z najczęściej wybieranych partii ciała przez kobiety. Nic dziwnego, ponieważ ta okolica na co dzień jest trudna w pielęgnacji. Wrastanie włosów, podrażnienia po goleniu, szybki wzrost włosa. Uczucie szorstkości skóry nawet bezpośrednio po ogoleniu maszynką. Dla wielu problematyczne jest też samo usuwanie włosów z tych okolic. Niestety golenie może zakończyć się bolesnym zacięciem. Na szczęście skutecznym rozwiązaniem tych kłopotów jest depilacja laserowa. To szybki zabieg, który już po jednej wizycie daje widoczne rezultaty. Gładka skóra w strefie bikini sprawia, że na twarzach wielu kobiet pojawia się w końcu uśmiech.
 • Ile zabiegów depilacji laserem potrzebuję?

  Ile zabiegów depilacji laserem potrzebuję?

  Depilacja laserowa to zabieg wykorzystujący skoncentrowaną wiązkę światła (laser) do usunięcia zbędnego owłosienia. Efekty zabiegu są różne. Możliwe jest usunięcie nawet do 90% włosów. Długość utrzymywania się rezultatów jest zróżnicowana.
 • Czy depilacja laserowa jest trwała?

  Czy depilacja laserowa jest trwała?

  Depilacja laserowa wykonana prawidłowo, daje długotrwałe efekty. Zgodnie z definicją FDA trwała redukcja włosów oznacza: „długoterminową ustabilizowaną redukcje włosów wzrastających po zastosowaniu leczenia”. Wiązka światła wysyłana przez laser, zamieniana jest w energię cieplną. Wysoką temperaturę, która to podgrzewając intensywnie włosy doprowadza do ich trwałego uszkodzenia. To oznacza, że laser niszczy struktury włosa odpowiedzialne za ich wzrost. Jeśli energia lasera została dobrana prawidłowo i doszło do uszkodzenia komórek macierzystych włosa, to efekt depilacji laserem jest długotrwały. Dzięki depilacji laserowej zmniejszamy liczbę włosów w danym obszarze i spowalniamy ich wzrost. Włos nie odrasta przez długi czas. Jednak pewne czynniki mogą wpłynąć, że efekty depilacji laserem nie będą na stałe. Trzeba pamięć o pewnych wymaganiach, które decydują o jej skuteczności i długotrwałych efektach.
 • Antydepresanty, a depilacja laserowa

  Antydepresanty, a depilacja laserowa

  Depresja to choroba, która dotyka coraz większej liczby osób. Pacjenci szukają pomocy nie tylko u lekarzy, ale często też na własną rękę próbują walczyć ze stresem stosując różne zioła o działaniu uspokajającym. Trzeba jednak wiedzieć, że antydepresanty, które pomagają w leczeniu depresji mogą wejść w interakcję ze światłem słonecznym, czy laserowym. To ważne szczególnie dla osób planujących sesje depilacji laserowej. Leki psychotropowe stanowią zatem względne przeciwskazanie do depilacji laserem. Co to oznacza?
 • Znamy sposób na jasne i cienkie włosy! Zalety depilacji laserem aleksandrytowym

  Znamy sposób na jasne i cienkie włosy! Zalety depilacji laserem aleksandrytowym

  Lasery od lat stosowane są jako urządzenia, które pomagają skutecznie uporać się z niechcianym, czy nadmiernym owłosieniem. Działanie lasera opiera się na teorii selektywnej fototermolizy. To oznacza, że laser działa wybiórczo. Precyzyjnie podgrzewa cebulkę włosa, nie naruszając przy tym pozostałych tkanek. Dzięki selektywnemu działaniu zabiegi epilacji zyskały na ogromnej popularności. Przede wszystkim ze względu na wysoką skuteczność i bezpieczeństwo stosowania. Na rynku depilacji laserowej mamy do dyspozycji wiele wyspecjalizowanych technologii. Różnią się m.in. długością fal i są to lasery: diodowy, neodymowo-yagowy oraz aleksandrytowy. Najlepszym wyborem przy epilacji włosów jasnych wydaje się być laser aleksandrytowy. Czy słusznie?
 • Depilacja laserowa - czy to musi boleć?

  Depilacja laserowa - czy to musi boleć?

  Zabiegi depilacji laserowej polegają na zamianie wiązki laserowej w energię cieplną, deponowaną w skórze. Energia ta jest pochłaniana przez odpowiednie chromofory-cel na który działa laser m.in. melaninę. W wyniku tego dochodzi do intensywnego przegrzania struktur włosa, celem ich uszkodzenia.
 • Cała prawda o depilacji jasnych włosów

  Cała prawda o depilacji jasnych włosów

  Depilacja laserowa jest zabiegiem, który umożliwia usunięcie włosów z niemalże każdej części ciała. Pozwala zaoszczędzić czas, żyć wygodnie, komfortowo. Bez strachu, że nieogolona łydka wysunie się i ktoś z pracy zwróci na to uwagę odpowiednim komentarzem. Obecnie z zabiegów depilacji laserem korzystają osoby o różnej karnacji i kolorze włosa. Co oznacza, że mamy nową erę depilacji. Również dla tych osób, które matka natura obdarzyła jasnymi, cienkimi i delikatnymi włosami. Tutaj warto szczerze określić, jakich rezultatów mogą się spodziewać osoby o jasnych włosach.
 • Opalanie kontra depilacja laserowa

  Opalanie kontra depilacja laserowa

  Depilacja laserowa to niewątpliwie jeden z najpopularniejszych zabiegów, które pozwalają pozbyć się długotrwale niechcianego owłosienia. Urządzenia do epilacji, czyli depilacji laserowej są dostępne na rynku już od kilkunastu lat. W tym czasie zrodziło się wiele pytań, mitów i wątpliwości dotyczących samego zabiegu. Wielu pacjentów obawia się korzystania z depilacji laserowej w okresie letnim. Czy słusznie?
 • Stosowanie suplementów i ziół, a depilacja laserowa

  Stosowanie suplementów i ziół, a depilacja laserowa

  Ziołowe terapie lecznicze znów powracają do łask. Ziołolecznictwo cieszy się dużym zainteresowaniem osób szukających alternatywy dla chemicznych preparatów leczniczych. Jednak niektóre zioła, oprócz swojego dobroczynnego wpływu na organizm, mogą wykazywać działanie niekorzystne. Szczególnie, gdy połączymy ziołową kurację z zabiegiem depilacji laserowej.