• Wykorzystanie ultradźwięków w kosmetologii

  Wykorzystanie ultradźwięków w kosmetologii

  W nowoczesnych salonach kosmetycznych oprócz kremów przeciwzmarszczkowych, balsamów i maseczek odżywiających skórę, wykonać można bardzo dużo różnych zabiegów. Jedną z nowocześniejszych metod upiększania jest wykorzystanie właściwości ultradźwięków, czyli fal dźwiękowych o wysokiej częstotliwości, których człowiek nie jest w stanie usłyszeć. Czym są ultradźwięki i w jaki sposób wykorzystywane są w kosmetyce?
 • Laser MOTUS - Lublin

  Laser MOTUS - Lublin

  Laser MOTUS AX DEKA  został wyprodukowany przez absolutny numer 1 w Europie – firmę DEKA.
 • brak_foto

  Mezoterapia mikroigłowa frakcyjna

  Mezoterapia mikroigłowa  to zabieg pozwalający na redukcję przebarwień i wyrównanie kolorytu skóry. Jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów na odzyskanie jędrności i elastyczności. Zabiegi laserowe umożliwiają redukcję blizn, zmarszczek i rozstępów.  Zabieg Mezoterapii Mikroigłowej Frakcyjnej Dr. Pen  pomoże Ci zapobiec starzeniu się cery. Jego stosowanie  nie wymaga użycia skalpela  – dlatego jest najbardziej  efektywną i bezpieczną metodą na zachowanie młodego wyglądu . Mezoterapia frakcyjna to zabieg przeznaczony dla każdego rodzaju skóry. Jest to zabieg znacznie mniej bolesny niż klasyczna mezoterapia igłowa, a jego efekty mogą być widoczne już po jednym dniu.  
 • Na czym polega różnica między kosmetologią a medycyną estetyczną? Różnice

  Na czym polega różnica między kosmetologią a medycyną estetyczną? Różnice

    Pojęcia kosmetologia i medycyna estetyczna przez wiele osób niezwiązanych z branżą są używane zamiennie. Między tymi zawodami istnieje jednak znacząca różnica. Wprawdzie głównym celem zarówno kosmetologa jak i lekarza medycyny estetycznej jest sprawić,by pacjent po zabiegu czuł się i wyglądał lepiej, jednak zakres wykonywanych zabiegów wyraźnie się różni.
 • Blizny po trądziku - jak rozstać się z niechcianą pamiątką?

  Blizny po trądziku - jak rozstać się z niechcianą pamiątką?

  Gładka, nieskazitelna, promienna skóra stanowi marzenie wielu z nas. Niestety narząd ten narażony jest na różnego rodzaju urazy czy zakażenia. Choroby skóry mają odmienne przyczyny i zróżnicowany przebieg. Wśród czynników powodujących trądzik wymienia się uwarunkowania genetyczne, zmiany hormonalne, długotrwały stres, nieodpowiednią dietę. Choroba ta dotyka zarówno osoby będące w okresie dojrzewania, jak i te starsze. W obu przypadkach jej leczenie wymaga pomocy specjalisty, a następnie ścisłego postępowania według jego zaleceń.  Zdarza się, że po przebytym trądziku pozostają nieestetyczne blizny , które bywają trudne do zaakceptowania. W walce o przywrócenie skórze jej naturalnego piękna pomagają specjalistyczne kliniki takie jak nasza – inwestujące w najlepsze rozwiązania, pracujące przy użyciu wysokiej klasy sprzętu, śledzące najnowsze osiągnięcia w dziedzinie kosmetologii profesjonalnej i medycyny estetycznej.
 • Czy depilacja laserowa jest skuteczna?

  Czy depilacja laserowa jest skuteczna?

  Wiele pań pragnie cieszyć się idealnie gładkimi nogami czy okolicami bikini. Problem ten powraca szczególnie w okresie wakacyjnym – latem, kiedy wysokie temperatury zachęcają do odsłaniania ciała i gdy spędzamy więcej czasu nad wodą. Istnieje wiele metod pozwalających na pozbycie się niechcianych włosków: maszynki do golenia, depilator elektryczny, pasta cukrowa, wosk. Jednak podobno tylko jedna, niewymieniona wcześniej, umożliwia ich trwałe usunięcie –  depilacja laserowa, którą uznaję się za jedno z najbardziej rewolucyjnych odkryć ostatnich lat . Jak jest w rzeczywistości? Czy depilacja laserowa naprawdę stanowi najlepszą alternatywę dla klasycznych sposobów pozbywania się zbędnego owłosienia? Odpowiedź znajduje się poniżej.
 • Skąd bierze się owłosienie na ciele i jak pozbyć się go na stałe?

  Skąd bierze się owłosienie na ciele i jak pozbyć się go na stałe?

  Włosy występujące na ciele mogą być sporym utrapieniem. Mimo tego, że każdy posiada większe lub mniejsze owłosienie, to obecny kanon piękna popularyzuje kobiety całkowicie gładkie – bez zbędnych włosków. Ma to miejsce również w przypadku mężczyzn, którzy coraz częściej decydują się na depilację całego ciała. Skąd się bierze owłosienie na ciele? Czy można się go pozbyć na stałe?
 • brak_foto

  Czy złuszczanie kwasem jest bezpieczne dla skóry?

  Oczyszczanie i złuszczanie kwasem skóry pozwala na usunięcie zanieczyszczeń z naskórka i odetkanie porów. Dzięki temu skóra lepiej wchłania substancje odżywcze i staje się głęboko oczyszczona. Peelingi kwasami pomagają zwalczać zmiany skórne takie jak przebarwienia powstałe w wyniku działania promieni słonecznych oraz trądzik. Peelingi medyczne przy pomocy kwasów zwane są inaczej ablacją lub chemabrazją. Czy złuszczanie kwasem skóry jest bezpieczne? Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu?  
 • brak_foto

  Dłuższa młodość. Jak spowolnić starzenie się skóry?

    Odpowiednia dieta, dobrze dobrane kosmetyki, aktywność fizyczna – to złote rady dla wszystkich, którzy chcą cieszyć się zdrową i odmłodzoną skórą. Procesy starzenia skóry zaczynają się już po dwudziestym roku życia. To proces nieodwracalny, istnieją jednak patenty, aby spowolnić starzenie, oraz zadbać o rozświetloną, młodo wyglądająca,  dobrze odżywioną skórę .